Used 2021 Forest River RV No Boundaries 19.5 Travel Trailer
FRONT QUEEN BED--SLIDEOUT SOFA SLEEPER--LIGHT WEIGHT--CALL 215-822-1345 FOR MORE INFO
Forest River No Boundaries travel trailer NB19.5 highlights:
- Chaise Lounge
- Pantry/Entertainment Center
- 14' Power Awning
- USB Charging Station
- Front Panoramic Window
You can relax inside at the chaise lounge on the single slide while you decide if you and your spouse will hike around the campgrounds or around the hills, or you can choose to add the optional sofa in place of the chaise. Once you get back, the rear corner bathroom offers everything you will need to get cleaned up before making a warm meal in the kitchen and grabbing a beverage from the refrigerator. At night, the walk-around queen bed will allow you to quickly fall asleep while looking out the 60" x 22" panoramic front window. This open-concept couple's trailer also offers 13" of ground clearance, so you can venture to places most don't go.
The No Boundaries travel trailers and toy haulers by Forest River are easy to tow by a four or six-cylinder vehicle because they range in weights from under 2,000 pounds up to 5,000 pounds. Depending on the model you choose, you will find independent torsion suspension with industry-leading cargo capacity, six-lug satin black aluminum wheels and All-Terrain tires, frame-mounted walkable steel fenders, a laminated Azdel exterior, a Cold Weather package, and a fully walkable 500-LB roof with PVC roofing membrane. The interior offers an exclusive central vacuum system plus much more! You will find a NOBO in a 10 Series, 16 Series or a 19 Series to fit your extreme lifestyle, so make your selection today!
THIS RV INCLUDES PRIORITY NATIONWIDE RV SERVICE NETWORK
FOR MORE INFORMATION AND GREAT BUYING EXPERIENCE PLEASE STOP BY or GIVE US A CALL AT 215-822-1345 OR STOP BY AND LET US SHOW YOU ALL WE HAVE TO OFFER. CAMPERS INN OF PHILA located at 1651 BETHLEHEM PIKE (RT 309), HATFIELD, PA 19440
SALES DEPARTMENT HOURS;
MONDAY thru THURSDAY TIL 6:00 PM
FRIDAY & SATURDAY's TIL 5:00 PM
AFTER HOURS BY APPOINTMENT
CLOSED SUNDAYS
We strive to make sure Prices, Photos & Description are accurate for this vehicle, the web listing of this vehicle should not be your sole basis for purchasing this RV. Please have salesperson give you a presentation and review the pricing, features and options specific to this RV.
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
You Save: $1,998
Sale Price: $18,997
Stock# 109537A
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 4 in |
| Ext Height | 9 ft 11 in |
| Hitch Weight | 365 lbs |
| Dry Weight | 3456 lbs |
| Cargo Capacity | 1309 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 14' Power |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 4X4TRPV1XMR205284 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


