Used 2021 Forest River RV Rockwood GEO Pro 19RB Travel Trailer
PACKAGE A
13,500 BTU LOW PROFILE A/C
OFF ROAD PACKAGE 15" TIRES, RISER KIT STEP EXTENSION
CARBON MONOXIDE DETECTOR
MAXXAIR VENTILATION FAN AND VENT COVER
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Stock# U12921
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 20 ft |
| Ext Width | 7 ft 4 in |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 475 lbs |
| Dry Weight | 3433 lbs |
| Cargo Capacity | 1042 lbs |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Murphy, Tent End |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Gas/Electric Quick Recovery |
| TV Info | 12V TV |
| Awning Info | 13' Power |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


