Used 2021 Grand Design Imagine 2600RB Travel Trailer
“Pre-Owned, But Built for New Memories.” This Grand Design camper features a private Queen bedroom; large rear bath; u-shaped dinette; dual ACs
- Rear Full Bath
- Tri-Fold Sofa
- U-Shaped Dinette
- Pet Dish
- Solar Power Inlet
- Power Tongue Jack
Why Buy from Campers Inn RV of Atlanta?
-
Expert Guidance: Our team of RV enthusiasts is here to help you find the perfect RV that fits your lifestyle. We offer personalized advice and support throughout your RV buying journey.
-
Comprehensive Service: From financing options to maintenance services, we provide a full suite of services to make your RV ownership experience smooth and enjoyable.
-
Customer Satisfaction: We pride ourselves on delivering exceptional customer service. Your happiness and satisfaction are our top priorities.
-
Competitive Pricing: We offer the best value for your investment with competitive pricing and exclusive offers that you won’t find anywhere else.
Interested or Have Questions?
We invite you to call us at (404)377-8000 or stop by our showroom to view this and other travel trailers in person. Our team is here to help you explore floorplans, features, and financing options to find the right fit for your adventures!
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $2,522
Sale Price: $22,477
Stock# 103337A
Interior Color: Light Brown
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 8 in |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | Light Brown |
| Hitch Weight | 594 lbs |
| GVWR | 7850 lbs |
| Dry Weight | 5795 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 4400 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Quick Recovery |
| TV Info | LR LED HDTV |
| Awning Info | 21' Power Adjustable w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 573TE3020M5505636 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


