Used 2021 Grand Design Transcend Xplor 260RB Travel Trailer
FREE DELIVERY & SETUP!! THIS BEAUTIFUL LIKE NEW 2021 GRAND DESIGN TRANSCEND XPLOR 260RB SIGNATURE ULTRA LITE IS A RV LOADED WITH LUXURY!!, SUPER CLEAN. 32 FT LONG. PRIVATE BEDROOM , XL SLIDE. COLD A/C. QUEEN MASTER SUITE. LARGE LIVING ROOM WITH A GREAT KITCHEN. DINETTE & A SLEEPER SOFA. FRONT PRIVATE BEDROOM. LARGE REAR BATHROOM, LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & RECLINERS. BIG FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES. COLD. 200W UPGRADED SOLAR PKG, 30AMP POWER. OUTDOOR STORAGE. OUTDOOR KITCHEN, SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!! ONLY 6147 UVW. OUR PRICE: $19,995. WE HAVE MULTIPLE RV TO CHOOSE FROM!! We are located in KENNEDALE, TX. We show RVs 7 DAYS A WEEK BY APPOINTMENT. Call BRET 8178050067 or AMY 8176584633. FREE DELIVERY TO ALL 48 STATES. WE INSPECT & GO THROUGH ALL TRAILERS TO ENSURE OUR CUSTOMERS ARE 100% SATISFIED.¡SE HABLA ESPAÑOL!
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Stock# 811694
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 627 lbs |
| GVWR | 7550 lbs |
| Dry Weight | 6147 lbs |
| Fresh Water Capacity | 62 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | 3 |
| Refrigerator Type | Double Door 12V |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Quick Recovery |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 19' Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


