Used 2021 HEARTLAND MILESTONE 377MB Fifth Wheel
The 2021 Heartland Milestone 377MB is a premium, value-driven mid-bunk fifth wheel
- Unique Mid-Bunk Floor Plan: Features a private mid-bunk room that can serve as a den, office, or bedroom, complete with a loft overhead for additional guests.
- Massive Storage: Renowned for having superior storage, including a large wardrobe, pantry, and huge under-bay storage.
- Chef’s Kitchen: Equipped with a 14-cubic foot residential refrigerator (with wine cooler), 30-inch microwave, 21-inch oven, and a kitchen peninsula for extra prep space.
- Ready for Off-Grid Living: Features a 400-watt solar panel system with a 2000-watt inverter, making it excellent for boondocking.
- Full-Time Living Ready: Upgraded features include a tankless water heater, 6-point electric auto-leveling, MORryde solid steps, and two ducted A/C units for year-round comfort
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $46,709
Sale Price: $35,500
Stock# GA3047
| Sleeps | 8 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 2640 lbs |
| GVWR | 15000 lbs |
| Dry Weight | 13065 lbs |
| Cargo Capacity | 1887 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 80 gals |
| Tire Size | 16-inch F-rated |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Type | 12 volt |
| Refrigerator Size | 14 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | dsi |
| AC BTU | 15000 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5SFMG4424ME466682 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


