Used 2021 Jayco Pinnacle 36SSWS Fifth Wheel
Call for details.
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $8,796
Sale Price: $59,981
Stock# 62081C
Interior Color: Y
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 40 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Int Height | 8 ft 6 in |
| Interior Color | Y |
| Hitch Weight | 3270 lbs |
| GVWR | 16750 lbs |
| Dry Weight | 14105 lbs |
| Cargo Capacity | 2645 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 87 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential |
| Refrigerator Size | 21 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR LED HDTV, Ext. 32" LED TV |
| Awning Info | 10' and 19' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 1UJCJ0BU6M1RU0054 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


