Used 2021 Keystone RV Bullet 24RKPR Travel Trailer
Keystone Premier Ultra Lite 24RKPR travel trailer highlights:
- Free-Standing Dinette
- Tri-Fold Sofa
- Double Entry Bath
- Pass-Through Storage
- Outdoor Shower
- Docking Station
Whether you are relaxing on the queen-size bed in the front bedroom with access to the full bathroom, lounging on the tri-fold sofa, or baking an afternoon snack in the oven in the rear kitchen, this trailer gives you the amenities you need where you need them. And if you prefer your dirty laundry not be be cluttered up on the floor, then you will thoroughly enjoy using the laundry chute that passes your garments down to the exterior pass-through storage that includes lighting. You might like to add the luxury cinema recliners option in place of the tri-fold sofa, either way you will love the furniture.
With each Premier Ultra Lite travel trailer by Keystone you will appreciate the detail to construction including the aggressive front profile for increased towability, the aluminum-frame side, front and rear walls and slide outs, the walkable roof, and the Darco moisture barrier plus the enclosed and heated underbelly to be able to travel during any season. Inside, you'll be pleased with the hand-painted solid wood cabinet doors, the vaulted ceiling, the USB charging ports in the bedroom, and the porcelain foot flush toilet. Don't wait to get away in style, choose a Premier today!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# CT850160
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 29 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Hitch Weight | 655 lbs |
| Dry Weight | 5604 lbs |
| Cargo Capacity | 1896 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Stainless Steel Double Door |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI with Quick Recovery |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR 32" LED TV |
| Awning Info | 15' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 4YDT24R29MD432794 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


