Used 2021 Keystone RV Hideout 20RDWE Travel Trailer
HUGE REAR WINDOWKeystone Hideout travel trailer 20RDWE highlights:
- Queen-Size Bed
- Sleeps Five
- Full Bathroom
- Pantry
- Central Vacuum
Your family of five will enjoy camping in this Hideout Keystone travel trailer as you tour the countryside or take a weekend getaway. The front bedroom area has two closets and overhead cabinets that provide plenty of storage solutions for your extra garments and toiletries, and the queen-size bed delivers complete relaxation throughout the night. You will find it easy to get ready for the day with all of the amenities in the full bathroom, and you will love being able to toss your dirty clothes into the hidden laundry chute.
For any trip, whether near or far, you will want a Hideout fifth wheel, travel trailer, destination trailer, or toy hauler by Keystone RV. These models are lightweight which makes them easy to hook up and tow. Just load up your belongings and head out for a weekend away in your own Hideout retreat. A few key features inside of each model include: blackout night shades, a central vacuum, and a Furrion Bluetooth radio, and the exterior is just as accommodating with its blue LED-lighted exterior speakers, fully walkable roof, Tru-fit™ slide construction, and the power awning. Don't wait any longer to enjoy your own private hideout with the Keystone Hideout!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
You Save: $3,995
Sale Price: $14,995
Stock# P1293
Interior Color: Lodge, Albany
| Sleeps | 5 |
| Length | 24 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Interior Color | Lodge, Albany |
| Hitch Weight | 464 lbs |
| Dry Weight | 4324 lbs |
| Cargo Capacity | 2876 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 38" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 60 lbs |
| Water Heater Type | Gas |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Power |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4YDT20R25MN252148 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


