Used 2021 Lance Lance Travel Trailers 1475 Travel Trailer
Great Floorplan !! Very Half Ton TowableCall for details.
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $2,500
Sale Price: $33,499
Stock# 5507A
Exterior Color: White
Interior Color: Grey
| Sleeps | 2 |
| Slides | 1 |
| Length | 19 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Interior Color | Grey |
| Exterior Color | White |
| Hitch Weight | 320 lbs |
| Dry Weight | 3242 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 26 gals |
| Black Water Capacity | 26 gals |
| Furnace BTU | 14300 btu |
| Refrigerator Type | 3 Way |
| Refrigerator Size | 5 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Type | Combi Eco Plus |
| AC BTU | 13500 btu |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 190 watts |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


