Used 2021 Northstar Northstar Hardside Laredo SC Truck Camper
2021 Northstar Laredo SC for Sale! Great price!
2021 Northstar Laredo SC Truck Camper for Sale! Great price!
The 2021 Northstar Laredo SC is a lightweight, hard-side truck camper designed for short and long bed trucks, featuring a dry weight of 2,090 pounds and a range of amenities for comfort and convenience.
- Short Box
- A/C
- Upgraded Insulation
- Solar
- Financing Available!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# C021015
| Sleeps | 4 |
| Length | 15 ft 11 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 8 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Dry Weight | 2090 lbs |
| Fresh Water Capacity | 41 gals |
| Grey Water Capacity | 4 gals |
| Black Water Capacity | 5 gals |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Size | 3.5 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Floor Length | 8 ft 6 in |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 4 gal |
| Water Heater Type | auto ignite |
| Truck Bed Size | Short |
| Body Style | Hard-Side |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| VIN | 1w9tc9001mw021015 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

