Used 2021 nuCamp RV TAB 400 Boondock Travel Trailer
2021 nuCamp RV TAB 400 Boondock Features:
- RV Queen Bed
- Wet Bath
- Seating/Dining Area
- 24" TV
- Front Picture Window
The 2021 nuCamp TAB 400 Boondock isn’t just a teardrop trailer: it’s a masterclass in efficient luxury and off-grid capability. Perfectly balancing iconic European styling with rugged American grit, this unit is designed for those who want to wander further without leaving comfort behind.
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
You Save: $3,000
Sale Price: $23,995
Stock# 28067RA
| Sleeps | 3 |
| Length | 18 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 8 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Hitch Weight | 336 lbs |
| GVWR | 3900 lbs |
| Dry Weight | 2947 lbs |
| Fresh Water Capacity | 22 gals |
| Grey Water Capacity | 18 gals |
| Black Water Capacity | 12 gals |
| Tire Size | 205/75/15 |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Type | Electric |
| Cooktop Burners | 2 |
| TV Info | 24" |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| VIN | 57HTT18S4MS003724 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

