Used 2021 Pacific Coachworks Sea Breeze 22FSB Toy Hauler Travel Trailer
Pacific Coachworks Sea Breeze toy hauler 22FSB highlights:
- Private Front Bedroom
- Full Bath
- TV Antenna
- 14' 0 Cargo Area
This toy hauler can comfortably sleep four-six people, so load up the family for some trail riding in this toy hauler. You will appreciate your own private bedroom with a queen bed and a wardrobe for your clothes and the kids can crash on the two sofas or lower the optional electric bed for even more sleeping space. Whip up some breakfast on the two burner range or make something quick and easy in the microwave oven. There is also a 6 cu. ft. refrigerator to hold all your cold food for the weekend. No need to use the camp's facilities since this unit includes a full bath and a convenient medicine cabinet for your necessities.
The Sea Breeze toy hauler travel trailers by Pacific Coachworks have been constructed with an aluminum frame, a fiberglass laminated exterior, and has a 102" wide body. You'll enjoy a Bluetooth speaker, a front compartment motion lighting, and a 7' ramp door making it easy to unload your toys for a night ride. Each unit features motion sensor on entry, white marble wrapped countertops, a microwave oven , and a docking station just to name a few comforts you are sure to appreciate.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $12,792
Sale Price: $23,998
Stock# SW07972A
| Sleeps | 4 |
| Length | 345 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft 10 in |
| Hitch Weight | 650 lbs |
| GVWR | 9900 lbs |
| Dry Weight | 5500 lbs |
| Cargo Capacity | 4400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 80 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 15" |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 4850 lbs |
| Garage Size | 14 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 16' Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 5UYLN2329MR027765 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


