Used 2021 Palomino Puma 32BHKS Travel Trailer
Palomino Puma travel trailer 32BHKS highlights:
- Private Bunkhouse
- Kitchen Island
- Three Slides
- Outside Storage Garage
- Private Bedroom
You and your family will enjoy every inch of this Puma travel trailer! From the private bunkhouse for your guests with two bunk beds, a sofa, and an entertainment center to the private front bedroom and kitchen island, you will have it all. Imagine having lots of floor space in the main living and kitchen area because of the two opposing slides and in the bunkhouse because of the single slide. It doesn't stop there because you will also enjoy playing games at the booth dinette, which can also be transformed into an extra sleeping space!
You know it's a great day when it starts with a Palomino Puma travel trailer, fifth wheel, or toy hauler because nothing else is better suited for adventure! There is a Puma for every lifestyle, and there are plenty of features that will enhance each of those lifestyles too. The Puma's construction is better built for lasting performance. The Puma has an AlphaPly roofing membrane, a King HD TV antenna, a smooth, aerodynamic radius front metal with bold exterior graphics, residential-grade carpet with pad on slide outs, and a 5/8" Araucoply plywood floor decking. The Puma also comes packed with value since it gives you the features you need while traveling, like an electric awning with LED lights, preparations for WiFi, a Bluetooth stereo, an enclosed underbelly, an outside shower, and exterior speakers. Plus, the roller shades will help you keep the interior dark and private when you need it to be.
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
You Save: $26,976
Sale Price: $21,999
Stock# PP7389U
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 932 lbs |
| GVWR | 9995 lbs |
| Dry Weight | 8637 lbs |
| Cargo Capacity | 1358 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 34.5 gals |
| Black Water Capacity | 34.5 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Stainless Steel Residential |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 34" x 34" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7667 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 19' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 4X4TPUH27MP087389 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


