Used 2021 Palomino River Ranch 390RL Fifth Wheel
- Ranch Package
- River Package
- 23 CF Residential Refrigerator w/Inverter
- NEW Mattress
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Stock# U11811
Exterior Color: White, Full Body Paint
Interior Color: Newport, Pebble
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Newport, Pebble |
| Exterior Color | White, Full Body Paint |
| Hitch Weight | 2295 lbs |
| GVWR | 17999 lbs |
| Dry Weight | 13944 lbs |
| Cargo Capacity | 4055 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential Stainless Steel |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 60" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 8000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| TV Info | LR 50" LED TV, BR 32" Pop-Up TV |
| Awning Info | 21' & 15' Power w/LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


