Used 2021 VanLeigh RV Vilano 377FL Fifth Wheel
VanLeigh Vilano fifth wheel 377FL highlights:
- Bath and a Half
- Five Slides
- Insignia Oven and Cooktop
- Kitchen Island
- Theater Sofa
- Front Entertainment
- King Bed
This fifth wheel is packed with convenient and luxury features that will allow you to enjoy every minute away from home. Your family can relax in the front living area to watch a movie on the 55" TV, or just visit by the glow of the fireplace. This area can become in the kids' bedroom at night since there are two tri-fold sofas and dual opposing slides for tons of floor space. The chef of the family will love spending time cooking in the spacious kitchen. The island with a farm sink and overhead lighting will allow them to prep dinner and clean up in a snap, and there are two hutch's for dish storage. This model includes a half bath right off of the kitchen so the kids can use the restroom and quickly get back outside to ride their bikes. You and your spouse will have your own full rear bath and master suite. Here, the dual bath sinks make getting ready easier than ever, and the shower with a Teak Wood seat will add to the luxury you will find throughout this model.
The luxurious Vilano fifth wheel by VanLeigh is the adventurer's dream come true! Spacious kitchens, tons of storage space, plus comfortable sleeping arrangements are just a few features that come standard in the Vilano. You will stay comfortable year around with the Whisper Quiet A/C system, the 42,000 BTU furnace, plus a 7,200 BTU furnace. Each model includes full-sized under-bed storage for your luggage, dual USB ports in each nightstand to charge your phone, plus solid surface countertops and kitchen backsplashes for that added touch-of-home. Outside, you'll find a motion-sensored pass-through for your larger gear, slam-latch baggage doors, plus an LED lighting system to create an inviting outdoor living space.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $6,000
Sale Price: $59,999
Stock# 48612
Interior Color: BROWN
| Sleeps | 6 |
| Slides | 5 |
| Length | 40 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 11 in |
| Interior Color | BROWN |
| Hitch Weight | 3300 lbs |
| GVWR | 16500 lbs |
| Dry Weight | 14800 lbs |
| Cargo Capacity | 1700 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 49200 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential French Door |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Shower Size | 48" x 30" |
| LP Tank Capacity | 60 lbs |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 50" LED TV, BR 32" LED TV |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| VIN | 7HHVC4220MV210636 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


