Used 2021 Winnebago Vista 35U Motor Home Class A
Winnebago Vista Class A gas motorhome 35U highlights:
- Bedroom Vanity
- Two Slide Outs
- Sofa/Bed
- Dinette Hi-Lo Table
- Exterior 32" HDTV
- Pet Palace
You can take your pet along with you thanks to the Pet palace for pet access or storage, the vinyl flooring and the exterior PetPal leash tie down keeping your family friend safe and secure. You can enjoy the outdoor living space created by the power awning with LED lighting, and the inside spacious living area created by a slide out that includes the dinette with Hi-Lo table and the sofa/bed, both provide sleeping space for your family and friends. The driver and passenger seats swivel and include a removable pedestal table to place your cellphone, cup of Joe and such. Everyone can stay refreshed with the full bathroom and the rear bedroom offers privacy and your own king bed slide which also includes a wardrobe that stretches to the hallway. And there is more to love, take a look!
With any Vista Class A gas motorhome by Winnebago, you can travel at the right-price with flexible and spacious living accommodations. Some of the cab conveniences include a radio/rearview monitor system with 7.0" LCD color touch screen with various controls including a rear color system, a large panoramic windshield for good visibility when driving and great views, and a passenger dash workstation with USB and 12-volt powerpoint. Each Vista is built with a premium high-gloss sidewall skin, a Graphic or Deluxe package depending on the model you choose, lighted storage compartments, and a water system filtration package. The interior is spacious and offers thermoform countertops, USB chargers throughout for your electronics, the OnePlace systems monitor, and residential vinyl flooring throughout for years of enjoyment. Make your selection today!
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $29,150
Sale Price: $68,000
Stock# 10521
Chassis: Ford F53
Exterior Color: Cafe, Cafe Mist, Pewter Sea Mist, Sea Mist
Interior Color: Lennon with Charcoal, Starr with Charcoal, Lennon with Medium Gray
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Lennon with Charcoal, Starr with Charcoal, Lennon with Medium Gray |
| Exterior Color | Cafe, Cafe Mist, Pewter Sea Mist, Sea Mist |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 74 gals |
| Grey Water Capacity | 57 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Generator | 5500 watt Cummins Onan MicroQuiet Gas |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | 7.3L PFI V8 |
| Chassis | Ford F53 |
| Fuel Capacity | 80 gals |
| Wheelbase | 228 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Large 2 Door Refrigerator/Freezer |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 26" x 38" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 8000 lbs |
| Axle Weight Rear | 15000 lbs |
| LP Tank Capacity | 76.14 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | LP with Electronic Ignition |
| AC BTU | 27000 btu |
| Basement Storage | 134 cu. ft. |
| TV Info | LR 48" LCD HDTV, Ext. 32" HDTV |
| Awning Info | 16' Power with LED Lighting |
| Gross Combined Weight | 26000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 100 watts |
| VIN | 1F66F5DN1L0A17649 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


