Used 2022 Airstream Classic 33FB Twin Travel Trailer
Hard to find Pre-Owned Airstream!Beautiful one owner Classic 33FBT with a 3' lift and a Fisher Paykel dishwasher.
The Classic Travel Trailer is a home away from home in every aspect of its thoughtful design.
Built specifically for long-term travel and living, the Airstream Classic is literally, a classic.
With four of our most spacious floor plans ranging from 30 to 33 feet, the Classic Travel Trailer
gives you dedicated cooking, dining, lounging, bathroom, and bedroom areas providing a
luxurious, homey, and roomy feel. Add modern features like, Smart Control Technology, and this heritage trailer is ready for a well-lived life on the road. Wherever the road takes you.
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $15,735
Sale Price: $132,877
Stock# XC2601
Interior Color: ESTATE BROWN W/ CHAMOMILE ULTRA LEATHER
| Sleeps | 4 |
| Length | 33 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Interior Color | ESTATE BROWN W/ CHAMOMILE ULTRA LEATHER |
| Hitch Weight | 1000 lbs |
| GVWR | 10000 lbs |
| Dry Weight | 8375 lbs |
| Cargo Capacity | 1625 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Available Beds | Two Twin |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Awning Info | Powered Zipdee with Sunbrella Fabric; Rear & Roadside Window Awnings |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 270 watts |
| VIN | 1STVBTT25NJ562412 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

