Used 2022 Airstream Interstate 24GT Motor Home Class B
MAXIMUM COMFORT IN MIND FEATURING AN EXTRA LARGE GALLEY -SPACIOUS SLEEPING QUARTERS ICONIC AIRSTREAM WITH FULL BODY KIT AND OVER 50 BEST-IN-CLASS STANDARD FEATURES, DRIVER ASSIST, AIR RIDE SUSPENSION AND HIGH-END INTERIOR FISNISHES CORIAN - ALLUMIMUM TRIM
Call for details.
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Stock# LP318201B22
Chassis: MERCEDES-BENZ SPRINTER
Exterior Color: SILVER
Interior Color: DOVE
| Sleeps | 2 |
| Length | 24 ft 6 in |
| Ext Width | 6 ft 8 in |
| Ext Height | 9 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 2 in |
| Interior Color | DOVE |
| Exterior Color | SILVER |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 23 gals |
| Grey Water Capacity | 24 gals |
| Black Water Capacity | 11 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Generator | YES LP |
| Fuel Type | DIESEL |
| Miles | 35903 |
| Engine | MERCEDES-BENN 3.0 L V6 TURBO DIESEL |
| Chassis | MERCEDES-BENZ SPRINTER |
| Horsepower | 188 hp |
| Fuel Capacity | 24.5 gals |
| Wheelbase | 170 in |
| Available Beds | 1 |
| Torque | 325 ft-lb |
| Refrigerator Type | Refrigerator/Freezer |
| Refrigerator Size | 5 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | LARGE |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | CONTINOUS |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LED SMART TV X 2 |
| Awning Info | ELECTRIC |
| Gross Combined Weight | 15250 lbs |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 400 watts |
| VIN | W1X8ED3YLP318201 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

