Used 2022 Dutchmen RV Atlas 2702RB Travel Trailer
Dutchmen Atlas travel trailer 2702RB highlights:
- Rear Bathroom
- Tri-Fold Sofa
- Fireplace
- Free-Standing Dinette
Who's ready for an adventure? This Atlas travel trailer certainly is! It has everything needed to provide you with comfortable relaxation after days of hiking, biking, or swimming. There is a large slide out in the main living area for more space to work freely in the kitchen on the recessed cooktop with large oven, and the solid-surface countertops will last for many years. The tri-fold sofa and free-standing dinette rest on the slide out across from the kitchen, so you can have friends sit down and chat with you while you work on dinner. At the end of a long and exhausting day, head up to the private bedroom.
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $3,000
Sale Price: $25,999
Stock# 301-26A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 1 in |
| Ext Height | 11 ft 5 in |
| GVWR | 8800 lbs |
| Dry Weight | 6500 lbs |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED HDTV |
| Awning Info | 15' Electric Adjustable with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| VIN | 4YDTASN22NM960837 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

