Used 2022 Dutchmen RV Atlas 3172RLKB Fifth Wheel
FREE DELIVERY & SETUP!! THIS BEAUTIFUL LIKE NEW 2022 DUTCHMEN ATLAS 3172RLKB IS A 5th WHEEL RV LOADED WITH LUXURY!! 36 LONG. KING PRIVATE BEDROOM. 3 SLIDES. XL REAR LIVING WITH KING MASTER SUITE. BEAUTIFUL BATHROOM & CLOSET. DOUBLE VANITY SINK, LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & UPGRADED SLEEPER SOFAS. ELECTRIC FIREPLACE & BIG FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL ISLAND KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE. FULLY ENCLOSED & HEATED UNDERBELLY. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES. FACTORY SOLAR, KING SATELLITE. 2 COLD A/C UNITS. 50AMP POWER. AUTO-LEVELING SYSTEM. HUGE BASEMENT STORAGE SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!!, OUTDOOR STORAGE. UVW 11475. WASHER/DRYER included. OUR PRICE: $39,995. WE HAVE MULTIPLE HIGH-END FIFTH WHEELS TO CHOOSE FROM!!We are located in KENNEDALE, TX. We show RVs 7 DAYS A WEEK BY APPOINTMENT. Call BRET 8178050067 or AMY 8176584633. FREE DELIVERY TO ALL 48 STATES.WE INSPECT & GO THROUGH ALL TRAILERS TO ENSURE OUR CUSTOMERS ARE 100% SATISFIED.¡SE HABLA ESPAÑOL!
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Stock# 960733
Interior Color: Lexington
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 11 in |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Interior Color | Lexington |
| Hitch Weight | 2230 lbs |
| GVWR | 13500 lbs |
| Dry Weight | 9709 lbs |
| Cargo Capacity | 2291 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Available Beds | 2 |
| Refrigerator Size | 12 cu ft |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED HDTV |
| Awning Info | 11' and 13' Electric Adjustable with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


