Used 2022 Dutchmen RV Coleman Lantern Series 270TQ Toy Hauler Travel Trailer
FREIGHT, PREP, DETAIL AND WALK-THROUGH INCLUDED! ALSO, NATIONAL SHIPPING AVAILABLE!
2022 Dutchmen Coleman Lantern Series toy hauler 270TQ highlights:
- 13' Cargo Space
- 88" Ramp Door
- Two Swivel Rockers
- Pass-Through Storage
- Power Tongue Jack
- 20' Power Awning
- 30 amp
- 1 AC
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
You Save: $23,697
Sale Price: $26,999
Stock# 15515
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Hitch Weight | 945 lbs |
| Dry Weight | 6241 lbs |
| Cargo Capacity | 3439 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 13 ft |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 20' Power with LED Light |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4YDTCMM29NH946384 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


