Used 2022 Dutchmen RV Kodiak Cub 199RK Travel Trailer
Adventure awaits in this 2022 Kodiak Cub. Enjoy the queen size bed and relax on the "jack-knife sofa". Relax under the large outdoor awning. You'll find ample storage for all of your gear.
We offer easy finance options.
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# CT420481
| Length | 24 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Hitch Weight | 531 lbs |
| GVWR | 5500 lbs |
| Dry Weight | 4190 lbs |
| Cargo Capacity | 1310 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Number of Awnings | 1 |
| VIN | 4YDTKDJ10NJ971312 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


