Used 2022 Entegra Coach Anthem 44Z Motor Home Class A - Diesel
huge walk-in closet; Master suite; outdoor TV
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $20,000
Sale Price: $349,995
Stock# 21165929A
Chassis: Spartan K2 Raised Rail
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 45 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 15000 lbs |
| GVWR | 52000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 65600 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 42672 |
| Engine | Cummins L9 Turbocharged |
| Chassis | Spartan K2 Raised Rail |
| Horsepower | 450 hp |
| Fuel Capacity | 150 gals |
| Wheelbase | 320 in |
| Available Beds | King |
| Torque | 1250 ft-lb |
| Refrigerator Type | Whirlpool Stainless Steel Residential with Ice/Water |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 36" x 40" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight Front | 20000 lbs |
| Axle Weight Rear | 20000 lbs |
| Axle Weight Tag | 12000 lbs |
| Water Heater Type | Aqua Hot 450 Diesel Hydronic |
| AC BTU | 45000 btu |
| TV Info | LR 50" Samsung QLED 4K UHD Smart TV, Cab 32" Samsung QLED 4K UHD Smart TV, BR 32" Samsung QLED 4K UHD Smart TV, Ext. 43" Samsung QLED 4K UHD Smart TV |
| Awning Info | Roof-Mounted Girard Vision Dual Pitch with LED Lights |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Gross Combined Weight | 67000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4VZAU1D91NC091288 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


