Used 2022 Entegra Coach Cornerstone 45B Motor Home Class A - Diesel
L-Shaped Sofa; Dishwasher; Slide-out King Bed; Washer & Dryer
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
You Save: $53,000
Sale Price: $419,995
Stock# 21171885
Chassis: Spartan K3 Raised Rail
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 45 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 20000 lbs |
| GVWR | 54000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 65600 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | Cummins X15 Turbocharged |
| Chassis | Spartan K3 Raised Rail |
| Horsepower | 605 hp |
| Fuel Capacity | 150 gals |
| Wheelbase | 320 in |
| Available Beds | King |
| Torque | 1950 ft-lb |
| Refrigerator Type | Stainless Steel Residential w/Ice Maker |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 33" x 41" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight Front | 20000 lbs |
| Axle Weight Rear | 20000 lbs |
| Axle Weight Tag | 14000 lbs |
| Water Heater Type | Aqua Hot 450 hydronic |
| AC BTU | 45000 btu |
| TV Info | Samsung QLED 4K UHD Smart TV; Overhead 32", LR 50", BR 32", Ext. 43" |
| Awning Info | Roof-Mounted Girard Vision Dual Pitch with LED Lights |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Gross Combined Weight | 74000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4VZVU1E9XNC091922 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


