Used 2022 Forest River RV Cherokee Grey Wolf Black Label 25RRTBL Toy Hauler Travel Trailer
BLACK LABEL ,PRICED TO SELL!!!!!
Forest River Cherokee Grey Wolf Black Label toy hauler 25RRTBL highlights:
- Master Suite
- Three-Burner Range
- Two Skylights
- Fold-Down Sofas
- 14' 3" Garage
Take this Cherokee Grey Wolf Black Label toy hauler out to the campground of your choice for loads of outdoor fun! Create delicious dinners with the fabulous features found in the kitchen, like the three-burner range top, microwave, and residential farm-style stainless steel sink. For a comfortable night of rest, head to the front master suite where you will find a queen-size bed, dual wardrobes, and a TV mount. You will even be able to host any neighbors that drop by with the fold-down sofas and dinette table.
The Forest River Cherokee Grey Wolf Black Label travel trailers and toy haulers are attractive, enticing, and absolutely eye-catching! The Black Label comes with some features that are specifically unique to its name tag, like the solid-wood cabinet doors, solid-surface countertops, a pillowtop mattress, and an automotive frameless windows package. You can travel in confidence with the premium wheel package, seamless roofing membrane with heat reflectivity, Power Gear frame technology with space-saver rail design, and Cherokee back-up camera system. The Cherokee Grey Wolf's interior is highly attractive with its stainless steel kitchen suite package, premium bedding ensemble and comforter, and 8" ceiling-mounted subwoofer with accent lighting. You will also find a black waste tank flush-out kit, an outside shower with hot and cold water, an armored underbelly tank enclosure, a power tongue jack, and an RV grill quick connect.
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
You Save: $1,000
Sale Price: $19,900
Stock# TN261195A
| Sleeps | 4 |
| Length | 30 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 690 lbs |
| GVWR | 7690 lbs |
| Dry Weight | 5103 lbs |
| Cargo Capacity | 2587 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Cannon 12V High Efficiency Residential |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 14 ft 3 in |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Power |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 084378 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


