Used 2022 Forest River RV Georgetown 5 Series 34H5 Motor Home Class A
CHARCOAL PARTIAL PAINT
STONE INTERIOR DECOR
FOSSIL MAPLE
WASHER/DRYER COMBO
7.0KW ONAN GENERATOR IPO 5.5KW YAMAHA GENERATOR
FORD CHASSIS 235/80R22.5G, HYD BRAKES
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# U13360
Chassis: Ford F53
Exterior Color: Partial Paint; Black, Charcoal. Full Body Paint; Graphite, Admiral, Ruby, Cobalt
Interior Color: Stone, Bamboo
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Stone, Bamboo |
| Exterior Color | Partial Paint; Black, Charcoal. Full Body Paint; Graphite, Admiral, Ruby, Cobalt |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 82 gals |
| Grey Water Capacity | 52 gals |
| Black Water Capacity | 52 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Generator | 5,500W Yamaha |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 8775 |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford F53 |
| Horsepower | 350 hp |
| Fuel Capacity | 80 gals |
| Wheelbase | 242 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Torque | 468 ft-lb |
| Refrigerator Type | Stainless Steel Four Door LP/Electric |
| Refrigerator Size | 12 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight Front | 8000 lbs |
| Axle Weight Rear | 15000 lbs |
| LP Tank Capacity | 24.5 gals |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 36000 btu |
| TV Info | LR 40" LED TV, BR 32" LED TV, Exterior 40" LED TV |
| Awning Info | 12' and 17' Encased Power with LED Lights |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Gross Combined Weight | 26000 lbs |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


