Used 2022 Forest River RV No Boundaries NB19.3 Travel Trailer
Forest River No Boundaries travel trailer NB19.3 highlights:
- Queen Murphy Bed
- Pass-Through Storage
- Pantry
- Adventure Storage Door
With this No Boundaries travel trailer, you can go to places you've never been before! The 16' power awning will protect you while you're outside having fun, and once you make your way inside, you can sit down at the 30" x 75" booth dinette for some dinner. The 44" x 74" bunks will give you extra sleeping space without taking up too much room, and the Murphy bed also utilizes space well by folding away during the day to reveal a sofa.
If you want to break free from the travel constraints of standard trailers, you can choose the Forest River No Boundaries travel trailer - rugged and ready for adventure! These trailers offer you high-performance vinyl furniture to relax on, USB charging ports to power your electronics, and a Cold Weather Package to keep you warm during the cold season.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# H25805
Interior Color: TANS
| Sleeps | 5 |
| Length | 24 ft 4 in |
| Ext Width | 7 ft 4 in |
| Ext Height | 9 ft 11 in |
| Interior Color | TANS |
| Hitch Weight | 550 lbs |
| Dry Weight | 4130 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Murphy Queen |
| Refrigerator Type | 12v |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 16' Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4X4TRPU20NR206701 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


