Used 2022 Forest River RV Rockwood Signature Ultra Lite 8324SB Travel Trailer
Pre Owned Promise Multi Point Pre Delivery Inspection. Ask our RV Pros for details.
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $12,738
Sale Price: $39,995
Stock# 106980A
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 7 in |
| Hitch Weight | 1115 lbs |
| Dry Weight | 9254 lbs |
| Cargo Capacity | 1861 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 120 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Quick Recovery Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 20' Power w/Rain Dump and LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4X4TRLZ25N1902194 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


