Used 2022 Forest River RV Rockwood Ultra Lite 2911BS Travel Trailer
JUST ARRIVED! BARELY USED!
Call for details.
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# 24U322P
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Hitch Weight | 1038 lbs |
| Dry Weight | 7605 lbs |
| Cargo Capacity | 2233 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Quick Recovery with Interior Gas/Electric Switches |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 21' Power with Adjustable Rain Dump and LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4X4TRLE22NZ181422 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


