Used 2022 Forest River RV Sabre 37FLL Fifth Wheel
FREE DELIVERY & SETUP!!
THIS BEAUTIFUL 2022 FOREST RIVER SABRE COBALT EDITION 37FLL IS A 5TH WHEEL LOADED WITH LUXURY!! 43 LONG. 4 SLIDES. 2 BEDROOMS WITH UPSTAIRS SLEEPING LOFT. KING MASTER SUITE. UPSTAIRS LIVING WITH 2 SOFA SLEEPERS & RECLINERS. BEAUTIFUL BATHROOM & CLOSET. WASHER/DRYER CONNECTIONS.
LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & UPGRADED SLEEPER SOFA. ELECTRIC FIREPLACE & BIG FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL ISLAND KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE.
FULLY ENCLOSED & HEATED UNDERBELLY. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION AND DUAL-PANE WINDOWS. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES.
2 COLD A/C UNITS. 50AMP POWER. AUTO-LEVELING SYSTEM. HUGE BASEMENT STORAGE. SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!! FACTORY SOLAR, BACK UP CAMERA, TANKLESS WATER HEATER, OUTDOOR KITCHEN, UVW 11918
OUR PRICE: $47,995.
WE HAVE MULTIPLE HIGH-END FIFTH WHEELS TO CHOOSE FROM!!
We are located in KENNEDALE, TX. We show RVs 7 DAYS A WEEK BY APPOINTMENT. Call BRET 8178050067 or AMY 8176584633. FREE DELIVERY TO ALL 48 STATES.
WE INSPECT & GO THROUGH ALL TRAILERS TO ENSURE OUR CUSTOMERS ARE 100% SATISFIED.
¡SE HABLA ESPAÑOL!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Stock# 5038605417
| Sleeps | 10 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Hitch Weight | 2570 lbs |
| GVWR | 13450 lbs |
| Dry Weight | 11918 lbs |
| Cargo Capacity | 2972 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Available Beds | 5 |
| Refrigerator Type | 12V with French Doors |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| Water Heater Type | DSI with Quick Recovery |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 20' Adjustable Power with LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


