Used 2022 Forest River RV Sandpiper 401 FLX Destination Trailer
FRONT LIVING/KITCHEN COMBO W/ RESIDENTIAL REFRIGERATOR!
Call for details.
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Stock# 26U063A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Int Height | 8 ft |
| Hitch Weight | 1841 lbs |
| GVWR | 13841 lbs |
| Dry Weight | 10830 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 156 gals |
| Black Water Capacity | 52 gals |
| Furnace BTU | 40 btu |
| Refrigerator Type | Residential Style |
| Refrigerator Size | 22 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 8989 lbs |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| AC BTU | 15 btu |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| VIN | 4X4TSAS27NJ044908 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


