Used 2022 Forest River RV Shasta 25RS Travel Trailer
private bedroom; booth dinette; pass through storage
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
You Save: $5,903
Sale Price: $19,997
Stock# 21174686
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Hitch Weight | 710 lbs |
| GVWR | 6750 lbs |
| Dry Weight | 5188 lbs |
| Cargo Capacity | 1535 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 72 gals |
| Black Water Capacity | 36 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | Residential |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 24" x 40" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Power with LED Light |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 5ZT2SSPB8NE019488 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


