Used 2022 Grand Design Reflection 315RLTS Travel Trailer
Luxury And Comfort At A Great Value! Call Or Text 865-933-7213 Today To Secure Your Pricing! | FEATURES INCLUDE: Rear Living • Kitchen Island • Theater Seating
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Stock# 112396A
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1099 lbs |
| GVWR | 11295 lbs |
| Dry Weight | 9443 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 118 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 40" LED HDTV |
| Awning Info | 13' & 10'6" One-Touch Electric LED |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 573TR3826N3339371 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


