Used 2022 Heartland Fuel 362 Toy Hauler Fifth Wheel
LIKE NEW!! YOU WONT FIND ONE NICER. 2022 HEARTLAND FUEL 362 TOY HAULER SERIES, 14FT DEEP GARAGE AREA WITH A PARTY DECK, Length 44FT. 2 XL SLIDES, 3 COLD A/C, 2 REAR POWER BEDS, PRIVATE FRONT KING BEDROOM, UNDERNEATH AND OVERHEAD STORAGE COMPARTMENTS. SUPER NICE ISLAND KITCHEN, HEATED/ MASSAGE RECLINERS, MULTIPLE STORAGE CABINETS. ENTERTAINMENT AREA WITH MULTIMEDIA
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# 477830
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 43 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 3640 lbs |
| GVWR | 17000 lbs |
| Dry Weight | 14202 lbs |
| Cargo Capacity | 2750 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 90 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Stainless Steel 110V/LP |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Garage Size | 14 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 50" TV |
| Awning Info | 16' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


