Used 2022 Heartland Milestone 326RL Fifth Wheel
Heartland Milestone fifth wheel 326RL highlights:
- Master Suite
- Opposing Slides
- Kitchen Island
- Outdoor Kitchen
- Full-Width Wardrobe
- Free-Standing Table
You can make many memories with this Milestone fifth wheel! There is an accommodating kitchen that offers you a residential refrigerator with wine cooler, a large corner pantry, a 30" over-the-range microwave, and a 21" large RV oven. The entertainment center holds a 50" TV with integrated sound bar so that you can enjoy a movie or two, and there is comfortable seating with the two sofas. One of the sofas even has foot rests in front to help you relax. The free-standing table with chairs will give you a place to eat your meals, and you can use the exterior camp kitchen to create meals when you want to remain outdoors.
The Heartland Milestone is a full-profile luxury fifth wheel that is ready to help you make the most of your adventures! You will find an anti-chucking rotoflex 2" receiver hitch to help you tow like a pro, and there is a 50W solar panel with inverter prep to keep you prepared for off-grid fun. The upgraded MORryde solid step with quick-adjust system will help you enter your unit with ease, and the X1 integrated auto-leveling comes standard to help you keep your unit secure while camping. The interior kitchen has some great features, like anti-microbial solid-surface countertops and hardwood drawers with full-extension drawer guides, and there is Wi-Fi prep with wireless charging ports throughout each unit.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# 209689
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 2525 lbs |
| GVWR | 15000 lbs |
| Dry Weight | 11260 lbs |
| Cargo Capacity | 3692 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential with Wine Cooler |
| Refrigerator Size | 14 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 28500 btu |
| TV Info | LR 50" TV |
| Awning Info | 17' |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5SFMG3824NE484248 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


