Used 2022 Highland Ridge RV Mesa Ridge S-Lite ML262RL Travel Trailer
Call for details.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# 24U260PA
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 845 lbs |
| GVWR | 7250 lbs |
| Dry Weight | 5985 lbs |
| Cargo Capacity | 1265 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 29 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Tire Size | ST205/75R14'D |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED HDTV |
| Awning Info | 21' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 58TBH0BPXN3ZR3052 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


