Used 2022 Holiday Rambler Vacationer 35K Motor Home Class A
Swivel Captain's Seats; Booth Dinette; Exterior Entertainment
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
You Save: $7,000
Sale Price: $97,995
Stock# 107830RA
Chassis: Ford F-53
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 58 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | 235/80R 22.5 |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 13000 |
| Engine | 7.3L Triton V8 |
| Chassis | Ford F-53 |
| Horsepower | 350 hp |
| Fuel Capacity | 80 gals |
| Wheelbase | 228 in |
| Available Beds | King |
| Torque | 468 ft-lb |
| Refrigerator Type | Stainless Steel Residential |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 8000 lbs |
| Axle Weight Rear | 15000 lbs |
| LP Tank Capacity | 25 gals |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| AC BTU | 30000 btu |
| Basement Storage | 180 cu. ft. |
| TV Info | LR 40" LED, BR 32" LED, Ext. LED TV |
| Awning Info | Electric with LED Lights and Motion Sensor |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Gross Combined Weight | 26000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 1F66F5DN3M0A11305 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


