Used 2022 Jayco Jay Flight SLX 184BS Travel Trailer
Oxford store! CALL 256-459-4199 *NO HIDDEN FEES!
SUV Towable
2 Bunks
Dinette in the slide
Gas/Electric Frig
Power Awning
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Stock# C-103
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 6 in |
| GVWR | 4500 lbs |
| Dry Weight | 3696 lbs |
| Cargo Capacity | 804 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 19.9 gals |
| Black Water Capacity | 19.9 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | 3 |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Electric |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1UJBJ0AJ8N17B0810 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

