Used 2022 Keystone RV Montana 3761FL Fifth Wheel
FREE DELIVERY & SETUP!!THIS BEAUTIFUL LIKE NEW 2022 KEYSTONE MONTANA LEGACY 3761FL IS A 5TH WHEEL LOADED WITH LUXURY!! 41 LONG. 5 SLIDES. UPSTAIRS FRONT LIVING WITH KING MASTER SUITE & 2 UPSTAIRS SLEEPING SOFAS. BEAUTIFUL BATHROOMS & CLOSET. WASHER/DRYER CLOSET. FRONT LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & UPGRADED SLEEPER SOFAS. ELECTRIC FIREPLACE & BIG 60" FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE.FULLY ENCLOSED & HEATED UNDERBELLY. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION AND DUAL-PANE WINDOWS. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES. 3 COLD A/C UNITS. 50AMP POWER. AUTO-LEVELING SYSTEM. HUGE BASEMENT STORAGE SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!!, UVW 14248 FACTORY SOLAR OUR PRICE: $59,995. WE HAVE MULTIPLE HIGH-END FIFTH WHEELS TO CHOOSE FROM!!We are located in KENNEDALE, TX. We show RVs 7 DAYS A WEEK BY APPOINTMENT. Call BRET 8178050067 or AMY 8176584633. FREE DELIVERY TO ALL 48 STATES.WE INSPECT & GO THROUGH ALL TRAILERS TO ENSURE OUR CUSTOMERS ARE 100% SATISFIED.¡SE HABLA ESPAÑOL!
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Stock# 702547
Interior Color: Bourbon, Cobblestone
| Sleeps | 6 |
| Slides | 5 |
| Length | 41 ft |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | Bourbon, Cobblestone |
| Hitch Weight | 2880 lbs |
| GVWR | 17500 lbs |
| Dry Weight | 14248 lbs |
| Cargo Capacity | 2552 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | 3 |
| Refrigerator Type | Residential w/ Ice maker |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric Quick Recovery |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 50" LED HDTV, BR 32" LED HDTV |
| Awning Info | 17' & 11' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


