Used 2022 Keystone RV Montana 3791RD Fifth Wheel
REDUCED FROM $99,990! EQUIPPED WITH WASHER/DRYER!
Call for details.
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# 24U325P
| Sleeps | 6 |
| Slides | 5 |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 2620 lbs |
| Dry Weight | 14240 lbs |
| Cargo Capacity | 2360 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 49 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Residential w/ Ice maker |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric Quick Recovery |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 50" LED HDTV, BR 32" LED HDTV |
| Awning Info | 17' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDFM0T22N4701082 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


