Used 2022 Keystone RV Passport GT 3401QD Travel Trailer
2022 Keystone Passport GT 3401QD Available in Kennedale, Texas TXVEHICLES.COM where we have Financing Options Available and FREE Delivery Options Available
Excellent condition 2022 Keystone Passport GT 3401QD bunkhouse travel trailer built for large families, extended stays, and maximum sleeping capacity. Spacious layout with dual bedrooms, multiple bunks, and residential-style living space throughout.
Features Include:
2 Bedrooms
4 Rear Bunk Beds
Large Kitchen & Living Area
Private Front Bedroom
Rear Bunkhouse Layout
Convertible Dining & Seating Areas
Full Bathroom with Shower
Ample Interior Storage Throughout
Power Awning
Exterior Storage Compartments
Family-Friendly Floorplan
Sleeps Up to 14 People
Specs:
Approx. 38’11” Long
GVWR: 9,670 lbs
Dry Weight: 7,850 lbs
2 Slide-Outs
2 A/C Units
Fresh Water: 43 Gallons
Gray Water: 76 Gallons
Black Water: 38 Gallons
WE HAVE A HUGE SELECTION OF BUMPER PULLS, TOY HAULERS, 5TH WHEELS & MOTORHOMES AVAILABLE! We Show RV
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# FU3062
Interior Color: Slate
| Sleeps | 14 |
| Slides | 2 |
| Length | 38 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Interior Color | Slate |
| Hitch Weight | 980 lbs |
| Dry Weight | 7850 lbs |
| Cargo Capacity | 1820 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 4 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 19' Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


