Used 2022 Leisure Travel UNITY U24MB Motor Home Class B+
LUXURY CRAFTSMANSHIP, INOVATIVE SPACE-SAVING DESIGN AND EXCEPTTIONAL DRIVEABILITY IN A COMPACT CLASS B+ TOURING MOTORHOME. MIXIMIZES INTERIOR LIVING SPACE, POWER MURPHY BED FOLDS DOWN OVER THE SOFA, TRANSFORMING THE LIVING AREA INTO A RELAXING BEDROOM.
Call for details.
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# 3643CM
Chassis: MERCEDES-BENZ SPRINTER
Exterior Color: WHITE / PEWTER
Interior Color: DOVE
| Sleeps | 2 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 1 in |
| Ext Width | 7 ft 11 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Interior Color | DOVE |
| Exterior Color | WHITE / PEWTER |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 25.6 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 30.6 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Generator | YES LP |
| Fuel Type | DIESEL |
| Miles | 18696 |
| Engine | MERCEDES-BENN 3.0 L V6 TURBO DIESEL |
| Chassis | MERCEDES-BENZ SPRINTER |
| Horsepower | 188 hp |
| Fuel Capacity | 24.5 gals |
| Wheelbase | 170 in |
| Available Beds | 1 |
| Torque | 325 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12 V COMPRESSOR FRIDGE W/ FREEZER DRAWER |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 15.8 GALLON (59.8L) |
| Water Heater Type | TRUMA AQUAGO COMFORT PLUS |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | 40" FLAT PANEL WITH LIFT |
| Awning Info | POWERED LEGLESS W/ LED LIGHTS & WIND SENSOR |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| VIN | W1X8E33Y9MN143643 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

