Used 2022 MDC USA MDC XT16HR Travel Trailer
OFF-GRID A/C & AIR HEATING SYSTEM / 800Ah BATTERY / 300W SOLAR / 3OOOW INVERTER!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# 2284
| Sleeps | 5 |
| Hitch Weight | 450 lbs |
| GVWR | 6147 lbs |
| Dry Weight | 5174 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 21 gals |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| VIN | 4M9M3CM12MA098104 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

