Used 2022 Prime Time RV Sanibel 3902WB Fifth Wheel
LIKE NEW 2022 FOREST RIVER PRIME TIME SANIBEL 3902WB Located in Kennedale, TX at TX Vehicles
FREE DELIVERY & PROFESSIONAL SETUP – ALL 48 STATES!
Luxury • Residential Living • Family Friendly • 4-Seasons Comfort
Prime Time Sanibel 3902WB — Super clean and loaded with luxury! This beautiful 43'8" luxury fifth wheel offers an incredible family-friendly floorplan with 4 slide-outs, a private bunkroom + loft, and premium residential features throughout. Perfect for large families, extended trips, or full-time living!
Specs
- Length: 43'8"
- Slides: 4 Slide-Outs
- Power: 50 AMP Service
- A/C Units: 2 Ice-Cold A/C Units
- UVW: 14,114 LBS
- GVWR: 15,430 LBS
Spacious & Comfortable Floorplan
- Private Front King Master Suite
- Huge Mid Bunkroom
- Loft Sleeping Area
- Half Bath
- Spacious Rear Living Room
- Theater Seating
- Trifold Sleeper Sofa
- Dinette Seating
Built for Year-Round Comfort
- Upgraded Insulation Package
- Designed for comfort in hot or cold climates
-
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Stock# 704895
| Sleeps | 8 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Hitch Weight | 2430 lbs |
| Dry Weight | 13114 lbs |
| Cargo Capacity | 2316 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 73 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35100 btu |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential |
| Refrigerator Size | 15 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Quick Recovery |
| TV Info | LR 50" LED TV |
| Awning Info | 11' and 19' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


