Used 2022 Prime Time RV Tracer 200BHSLE Travel Trailer
Prime Time Tracer LE travel trailer 200BHSLE highlights:
- Front Queen Bed
- Double-Size Bunk Beds
- Pantry
- Booth Dinette
- 17' Power Awning
If you are searching for bunk beds, this trailer offers the double-size version! And you will love the easy towing and gasoline savings when heading to your campsite. There is a full-size dinette that doubles as sleeping space and offers storage, kitchen appliances and a pantry, plus a full bathroom with a full-size shower. And the front queen bed allows you access on either side and includes dual wardrobes. So load up and enjoy!
With any Tracer LE travel trailer by Prime Time, you will have Eternabond construction, an enclosed and heated underbelly by radiant and forced air heat to tank compartment for four seasons of travel, a manual tongue jack and stabilizer jacks, plus steel wheels and steel entry steps with an XL grab handle. Inside there is LED lighting, a soundbar, shaker style cabinet doors, and more depending on the trailer you choose!
Available at The Great Outdoors RV Dealership
Call or Text us (970) 313 - 4337
Visit our Website: tgorv.com
Visit us at 11521 21st St, Greeley, CO 80634
Stop in today or message us now to schedule a walkthrough!
Financing Available!
Best RV Dealer in Northern Colorado, Greeley, Longmont, Loveland, Ft. Collins and the surrounding front range!
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# 3400A
| Sleeps | 7 |
| Length | 24 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Hitch Weight | 450 lbs |
| Dry Weight | 4128 lbs |
| Cargo Capacity | 3322 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Large Two Door |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 14500 btu |
| Awning Info | 17' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


