Used 2022 Sunset Park RV Sun Lite 18RD Travel Trailer
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
You Save: $669
Sale Price: $15,981
Stock# 90757D
Interior Color: Y
| Sleeps | 3 |
| Length | 19 ft |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 9 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Y |
| Hitch Weight | 270 lbs |
| GVWR | 4000 lbs |
| Dry Weight | 2920 lbs |
| Cargo Capacity | 1350 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas |
| Awning Info | 12' Electric |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 7J3U1EE1XNS007011 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


