Used 2022 Thor Motor Coach Magnitude RS36 Motor Home Class C
Bath and a half; master suite; full wall slide
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
You Save: $27,000
Sale Price: $159,995
Stock# 21174853
Chassis: Ford F-600
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 37 ft |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 12000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 71 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 26608 |
| Engine | 6.7L Power Stroke V8 4 X 4 Turbo Diesel |
| Chassis | Ford F-600 |
| Horsepower | 330 hp |
| Fuel Capacity | 68 gals |
| Wheelbase | 267 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | RV King |
| Torque | 825 ft-lb |
| Refrigerator Type | Double Door Residential with Ice Maker |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 32" x 32" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 68 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| Basement Storage | 83 cu. ft. |
| TV Info | Cab 39" TV, BR 32" TV, Ext. 32" TV |
| Awning Info | 14' Power with LED Lights |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Gross Combined Weight | 43000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 1FDFF6LT0NDA06412 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


