Used 2022 Thor Tiburion Tiburion Motor Home Class C
Great Open Floor planCall for details.
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Stock# 203-854
Chassis: Mercedes-Benz Sprinter 3500
Exterior Color: BLACK/WHITE
Interior Color: LIGHT TAN
| Sleeps | 4 |
| Length | 26 ft |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Interior Color | LIGHT TAN |
| Exterior Color | BLACK/WHITE |
| Hitch Weight | 2000 lbs |
| GVWR | 10360 lbs |
| Dry Weight | 8140 lbs |
| Cargo Capacity | 2311 lbs |
| Fresh Water Capacity | 28 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Generator | ONAN |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 2214 |
| Engine | V6 3.7L |
| Chassis | Mercedes-Benz Sprinter 3500 |
| Horsepower | 275 hp |
| Fuel Capacity | 25 gals |
| Wheelbase | 13 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | 1 |
| Torque | 260 ft-lb |
| Refrigerator Type | DOUBLE DOOR FLUSH MOUNT |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | Coach 24" TV with DVD |
| Awning Info | Power |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | W1x8e33y3nn203854 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

