Used 2023 Alliance RV Avenue 26RD Fifth Wheel
Call for details.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $14,000
Sale Price: $36,995
Stock# 91569C
Interior Color: Y
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Interior Color | Y |
| Hitch Weight | 1350 lbs |
| GVWR | 9995 lbs |
| Dry Weight | 7800 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 53 gals |
| Black Water Capacity | 53 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 7M5FA2929PC300955 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

