Used 2023 American Coach American Patriot MD4 170EXT Motor Home Class B
Call for details.
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $9,680
Sale Price: $119,280
Stock# 17957
Chassis: Ford
| Sleeps | 2 |
| Length | 22 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 11 in |
| Hitch Weight | 6100 lbs |
| GVWR | 10360 lbs |
| Fresh Water Capacity | 22 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 14 gals |
| Furnace BTU | 17000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 6529 |
| Engine | 6-Cylinder |
| Chassis | Ford |
| Horsepower | 310 hp |
| Fuel Capacity | 25 gals |
| Wheelbase | 148 in |
| Torque | 400 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V/120V Nova Kool |
| Refrigerator Size | 7.3 cu ft |
| Cooktop Burners | 1 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Gas/Electric On Demand |
| AC BTU | 20000 btu |
| TV Info | Rear 24" LG HDTV |
| Awning Info | Power with LED Light |
| Gross Combined Weight | 12600 lbs |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | W1X4EBHY6NP451103 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


